Poutavá vystoupení tesláckých kadetů

O víkendu dorazili na Studánku dva týmy kadetů z pražského Žižkova a oběma boj v naší hale vůbec nesednul.  Domácí kadeti odehráli celý víkend ve velké pohodě,  soupeře nikterak nešetřili a poslali zpět do Prahy s pořádnými nadílkami.

TESLA PARDUBICE – SOKOL ŽIŽKOV „A“

79 – 47 (21 – 6, 41 – 17, 60 – 33)

BODY: Němeček 17 (3×3), Picka 13 (1×3), Blaško 12 (10 doskoků), Hemerka 12 (1×3), Kněžour 10, Mladý 7 (9 doskoků), Tichý 4, Wolf 3, Beneda 1, Obršal 0.

Motory domácích nastartoval tandem HEMERKA – NĚMEČEK a tak si hostující kouč už ve 2. minutě za stavu 10 – 0 musel vybírat první time out . Nezabral moc a tak po 10 minutách bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto – 21 – 6. Smršť domácího týmu pokračovala v libovolném složení až do poločasu (41 – 17). Třetí část byla relativně nejvyrovnanější, ale ani v ní se hosté nedokázali bodově přiblížit . V jakémkoli složení na hřišti byli domácí jasně lepším týmem a v pohodě dokráčeli k výhře. Na rozdíl od prvního dvojutkání dokázali hrát konzistentně, bez větších výpadků a zápas plně kontrolovat.

TESLA PARDUBICE – SOKOL ŽIŽKOV „B“

84 – 49 (23 – 12, 47 – 31, 66 – 45)

BODY: Tichý 19 (5×3, 5 získaných míčů), Obršal 15 (1×3), Beneda 10 (9 doskoků), Blaško 10 (11 doskoků), Hemerka 8, Němeček 7 (1×3), Vít Pokorný 5 (1×3), Kněžour 4 (7 asistencí),  Motl 4, Wolf 2, Picka 0, Mladý 0.

Dobrou pohodu ze soboty si tesláci přenesli i do nedělního brzkého rána. Jediný rozdíl byl v tom, že soupeř se křečovitě držel v závěsu sérií 5 úspěšných zásahů ve druhé čtvrtině zpoza trojkového oblouku, čímž poněkud mírnil lavinu útoků na svůj koš. A když jim dle očekávání tahle palba nevydržela po celé utkání, začalo od poloviny třetí čtvrtiny skóre narůstat ve prospěch nažhavených domácích kadetů geometrickou řadou. Na začátku poslední části se sice vinou několika nedobrých rozhodnutí poněkud zpomalila, ale v závěru zápasu už to byla znovu hra jednoho týmu, jemuž tentokráte velel Tadeáš TICHÝ. Ten odehrál skvělý zápas, na nějž jsme v jeho podání už nějaký ten čas hodně čekali. Snad ho nakopne do dalších duelů na tu správnou notu a bude ukazovat všechno, čeho je schopen. A rozhodně toho není málo!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.