Junioři zakončili sezónu dvěma výhrami

LIONS JINDŘICHŮV HRADEC – TESLA PARDUBICE

57 – 79 (5 – 27, 18 – 46, 40 – 61)

BODY: Kněžour 23 (3×3, 6 zisků), Fecko 13 (1×3, 5 doskoků, 4 zisky, ale i 5 ztrát), Provazník 11 (1×3, 9 doskoků), Adamec 9 (5 asistencí), Málek 8 (2×3), Mikulec 5, Pánek 3 (1×3, ale 9 zisků!!!), Bílek 2, Šrámek 2 (5 doskoků), Voborník 2, Janoušek 1.

Opravdová exhibice  celého týmu v prvním poločase. Tým předvedl asi nejlepší výkon sezóny a nedal lvům šanci na úspěšné rozloučení s ligovou soutěží.  Těžko někoho vyzdvihovat, ale doslova zazářil Adam KNĚŽOUR, kterému vyšlo v podstatě všechno, na co sáhnul. Tím jako by dodal energii a sílu všem kamarádům z týmu, kteří se nechtěli nechat zahanbit. Dost nečekaný zlom přišel po poločase. Až příliš odvážná rotace v sestavě umožnila lvům se nadechnout a ti toho začali rychle využívat. Šest minut před koncem to už bylo o pouhých 13 bodíků – 52 – 65.  S návratem PROVAZNÍKA do hry však zápas šel rychle do správných kolejí a žádné drama se nekonalo. Zasloužená výhra týmu byla rychle jedenáctibodovou šňůrou potvrzena. Dvě minuty před koncem tak už byl stav 52-76 a zbylý čas se už jenom dohrával.

BC KOLÍN – TESLA PARDUBICE

57 – 62 (19 – 18, 34 – 34, 45 – 43)

BODY: Provazník 15 (7 doskoků, 5 získaných faulů, ale i 5 ztrát), Málek 10 (2×3),  Janoušek 8 (6 doskoků), Bílek 7 (1×3, 7 doskoků), Adamec 6 (5 doskoků), Kněžour 5 (1×3), Pánek 5 (1×3), Fecko 4 (7 získaných faulů), Voborník 2, Mikulec 0, Šrámek 0.

I v neděli v Kolíně byl začátek snový, ale za stavu 4-13 si vzal domácí trenér MACHAČ oddechový čas, náš tým zjevně podlehl sebeuspokojení v domnění, že všechno půjde jako v sobotu, a začal hrát bohorovně v obraně. Toho domácí okamžitě využili, rychle otočili skóre a pak po většinu zápasu byli o krůček vpředu. Zle začínalo být v půli třetí čtvrtiny, její první pětiminutovku domácí vyhráli 11-0 a vedli 45-34. Po prostřídání celé pětky s výjimkou dobře bojujícího Ondřeje BÍLKA se příval na teslácký koš zastavil a ve 3. minutě poslední části bylo znovu srovnáno – 47-47. Domácí ale nic nevzdávali, znovu odskočili na 51 – 47, poté ale přišla zázračná MÁLKOVA trojka o desku a následně minišňůra Tesly a její vedení 55 – 58. Domácí ještě snížili, ale závěr už si Tesla poměrně zkušeně ohlídala. Zápas ale ukázal, že jakékoli drobné podcenění za jakékoli situace může vést k silným komplikacím a že hrát se musí naplno od první do poslední minuty. Největším problémem v tabulce už nic neřešícího zápasu tak bylo zranění kotníku Adama KNĚŽOURA, protože to je hráč, jehož mají čekat klíčové boje v extralize U17 o medaile. Skoku na nohu soupeře se v basketu ale příliš předejít nedá…

Za letošní sezónu ale naše juniory musíme hodně pochválit. Velmi dobrá byla i spolupráce s extraligovým BK a budeme rádi, když oboustranně smysluplně bude pokračovat i v následujících sezónách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.