Osmdesátka Petra Frankoty

Petr Frankota v roce 2019 při opožděných oslavách šedesátin našeho klubu

28. června se dožívá významného životního jubilea dlouholetý člen našeho klubu PaedDr. Petr FRANKOTA. S basketbalem začínal v pardubickém Dynamu, odkud přešel do Rudé hvězdy a v barvách jejího béčka odehrál svoje první zápasy mezi dospělými. Poté přestoupil do našeho klubu, kde odehrál několik sezón za áčko a poté na začátku 70. let založil B tým a stal se jeho prvním trenérem. V polovině 70. let přijal nabídku k profesionálnímu trenérskému angažmá v tehdejší Rudé hvězdě a strávil tam dvě desetiletí, v nichž trénoval zejména starší dorostence, ale v letech 1990-92 byl i asistentem trenéra Jaroslava KANTŮRKA u prvoligového A týmu mužů. Poté se stal technickým ředitelem klubu a intenzívně pracoval na jeho záchraně a nezbytné transformaci policejního klubu na civilní. Po splnění této mise se vrátil k původnímu civilnímu zaměstnání a  několik sezón i k trenérskému působení u béčka Tesly.  Nějakou dobu byl i předsedou našeho klubu. Po skončení basketbalové činnosti zůstal věrným příznivcem pardubického basketbalu, a i proto mu celá pardubická basketbalová veřejnost přeje do dalších let mnoho zdraví a radosti ze života, sportu, basketbalu a toho pardubického zvlášť!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.