Kadeti v celostátní lize tentokráte bez úspěchu

BK BRANDÝS NAD LABEM – TESLA PARDUBICE 82:75 (18:27, 45:47, 66:64)

BODY: Fecko 22 (9 získaných faulů, 7 zisků), Pánek 19 (3×3, 8 doskoků, 5 ztrát), Toman 11 (1×3, 7 doskoků) , Janoušek 6, Votava 6,  Adamec 4 (8 doskoků), Chimiák 3, Charvát 2, Svačina 2 (8 doskoků), Málek 0.

Vynikající druhou částí první čtvrtiny získali Tesláci až čtrnáctibodový náskok (8´. 13-27), o nějž ale následně velmi rychle přišli (26´. 39-33). Ve 27´. Tesla opět vedla (56-63), ale v úvodu poslední části jí domácí zasadili rozhodující úder desetibodovou šňůrou (76-66), na níž již Tesla odpověď nenašla. Za výkon v tomto utkání se ale rozhodně stydět nemusela a k úspěchu chybělo trošku více zkušeností z vyrovnaných duelů. Tým táhli rozehrávač FECKO se střelcem PÁNKEM a bojovníky TOMANEM a ADAMCEM,  ale i ostatní přítomní si tentokrát svoje uhráli.

BC KOLÍN – TESLA PARDUBICE 72:69 (21:16, 35:37, 49:48, 69:69) po prodloužení

BODY: Fecko 17 (5 získaných faulů, 5 zisků), Svačina 11 (1×3, 5 získaných faulů, 6 zisků), Votava 11 (1×3), Pánek 8 (trojky 6/0),  Toman 7 (1×3),  Janoušek 6, Charvát 6, Málek 3 (1×3)-

Sobotní porážka se kouše hodně těžce. V utkání, v němž každý chvilku tahal pilku a v němž bojovnost obou týmů převyšovala basketbalové kvality, vedli naši hráči v koncovce 58 – 64, když se tři čtvrtě minuty před koncem zranil rozehrávač FECKO. Při vyfaulování TOMANA zůstal na hřišti jediný obstojný driblér SVAČINA a domácí toho využili k presinku, kterým rychle srovnali na 64-64. 12 s před koncem měl rozhodnutí na ruce VOTAVA, dvě šestky ale zahodil a stejně si dvě sekundy před koncem počínal i domácí JÁNSKÝ a šlo se do prodloužení. V něm se ještě obětavě vrátil do hry FECKO, ale nakopnutí domácí si už výhru ujít nenechali. Naši hráči vyrobili v závěrečné minutě normální hrací doby tolik chyb jako za celý zápas dohromady a zápas domácím doslova darovali. X faktorem byli i nepřesní sudí, ale ani oni by při zachování chladných hlav našich hráčů svými četnými chybami výsledek ovlivnit nemohli. Celý tým je nutné pochválit za mimořádnou disciplinovanost, za celý zápas vyrobil pouze 12 ztrát míče, pohříchu 3 rozhodující v poslední části normální hrací doby…

VLCI ŽĎÁR  – TESLA PARDUBICE 89:70 (28:8, 54:23, 73:43)

BODY: Toman 21 (1×3, 6 získaných faulů, 6 zisků, ale i 8 ztrát), Fecko 15 (9 získaných míčů, 6 zisků, ale i 7 ztrát), Votava 10 (1×3),  Charvát 8, Janoušek 7, Svačina 4, Pánek 3 (1×3, TH 4/0), Knol 2, Málek 0.

 Na rozdíl od předchozích dvou utkání ve Žďáru nefungovalo jako obvykle vůbec nic. Domácí vlétli na hřiště jako uragán a vedeni svým nejvyšším plejerem JAROŠEM od první vteřiny nenechávali nikoho na pochybách, kdo je na Vysočině pánem. Naši hráči předvedli bojácný, odevzdaný až nepochopitelně zbabělý výkon, který byl v absolutním protikladu k výkonům ze čtvrtka či soboty.  Za alespoň trochu odhodlání nesmířit se s osudem lze hovořit o nějakém výkonu u TOMANA s VOTAVOU, ale i počet jejich ztrát míče  (dohromady 14) by měl stačit na celý tým. Ten jich nakonec napáchal proti zdvojování soupeře 38 (!!!), což svědčí o naivitě a technických nedostatcích našich hráčů. Nejhorším vystoupením v této sezóně tým zahodil všechna svoje solidní  předchozí vystoupení a jako by se vrátil o rok zpět. A to je hodně mrzuté konstatování…

Příspěvek byl publikován v rubrice Kadeti U17. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.