Kadeti o víkendu vyloupili jih a západ Prahy

JIŽNÍ SUPI MODŘANY PRAHA – TESLA PARDUBICE

51 – 85 (14 – 20, 23 – 45, 38 – 64)

BODY: Fecko 20 (1×3, 8 získaných faulů, 5 získaných míčů, ale i 5 ztrát), Toman 14 (4×3),  Fiedler 11 (16 doskoků, 7 získaných faulů), M. Šrámek 9, O. Bílek 9, Málek 8 (2×3), Janoušek 7 (6 doskoků), Votava 7, Adamec 0 (!!!).

V petrovické sokolovně odehráli kadeti poctivý zápas, v němž dokázali modřanským supům úplně přistřihnout křídla zejména ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli 9 – 25 a do druhého poločasu tak vstupovali  s uklidňujícím dvaadvacetibodovým náskokem. Po přestávce se na chvilku bodostroj tesláků zaseknul, ale domácí se nikterak dramaticky nedokázali přiblížit, takže si s chutí mohla zahrát celá devítka přítomných hráčů. Velmi potěšil zejména obrovský nárůst úspěšnosti střelby za 3 body – z 19 pokusů jich tesláci proměnili 8, z toho Dan TOMAN 4 s padesátiprocentní úspěšností. Že by  konečně blýskání na lepší časy?

BA SPARTA PRAHA – TESLA PARDUBICE

66 – 85 (23 – 16, 33 – 38, 52 – 64)

BODY: Fecko 27 (1×3, TH 9/8, 7 získaných míčů, 6 získaných faulů, 6 ztrát), Málek 12 (2×3), Fiedler 11 (5 získaných míčů, 4 získané fauly), Toman 11 (1×3, 5 doskoků, 5 ztrát), Janoušek 10 (střelba 5/5, 7 doskoků), Votava 9 (střelba 4/4), M.Šrámek 2 (střelba 8/1), Knol 3.

Oproti sobotě nastoupila Tesla oslabená o BÍLKA s ADAMCEM, kteří dostali příležitost v extralize, a doplněná KNOLEM na osmičku kusů, která utkání slušně rozjela, ale od stavu 5-9 zbytek čtvrtiny prohrála vysoko 17-9, pročež se zdálo, že to bude ve Stodůlkách na rozdíl od soboty tuhý boj.  Tesla ale poté zpřísnila obranu, lépe si všímala domácího ostrostřelce MACHURKA a vývoj zápasu postupně otáčela ve svůj prospěch. Všechny tři zbylé čtvrtiny s přehledem vyhrála a určitě těžší zápas než v sobotu dotáhla zaslouženě do vítězného konce.  Konečně se začíná prosazovat v koncovce rozehrávač Adam FECKO a i ostatní statistické ukazatele ukazují na jeho velkou aktivitu v utkání.  Stále více se začínají  prosazovat i Patrik MÁLEK s Tadeášem JANOUŠKEM. Zajímavostí zápasu je, že obvykle na doskoku kralující Petr FIEDLER měl tentokráte pouze 3 doskočené míče, přičemž opticky to na jeho výkonu příliš znát nebylo a nehrál vůbec špatně. Dobrý víkend měl i Dan TOMAN s velmi úspěšným procentem zakončení (6/5). A tady se zdá být zásadní rozdíl oproti Tesle ze začátku sezóny – střelecká úspěšnost týmu zklidněného přítomností Petra FIEDLERA pod košem  výrazně stoupá a na výsledcích je to hodně znát!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.