Životní sedmdesátka Ing. Pavla Hlaváčka

V celém  českém basketbalovém hnutí respektovaný znalec i spoluautor basketbalových řádů, směrnic a pravidel Ing. Pavel HLAVÁČEK oslaví  v pátek 17. února v plném basketbalovém zápřahu životní sedmdesátku.

     S basketbalem začal na současné poměry s velkým zpožděním až v 17 letech v pardubické Tesle, v níž s výjimkou krátkého působení v Dukle Dejvice strávil celou hráčskou kariéru a vypracoval se svojí tréninkovou pílí ve velkou podkošovou oporu povětšinou druholigového týmu.. Zároveň ale začal působit jako organizační pracovník klubu a jeho nevšední smysl pro dodržování všech basketbalových povinností vnesl do chodu klubu potřebný pořádek. Zároveň velmi rád a ochotně zasedal k rozhodcovskému stolku a zapisoval utkání všech týmů Tesly.

     Jeho organizačních schopností se v porevolučním období snažil využít pardubický basketbalový velkoklub při transformaci z policejního klubu na civilní a ustavil ho svým manažerem.  V této funkci však se svojí  typickou  neústupností a zásadovostí narážel na řadu nepochopení  a po třech sezónách působení v klubovém basketbalu ukončil. Během nich si však dokázal vydobýt renomé mezi ostatními prvoligovými kluby a ty ho postupně vtáhly do svých řad jako osobu schopnou  celému  hnutí  pomoci zejména v oblasti  tvorby nových řádů a směrnic ČBF.  Postupně se vyprofiloval v pro celé basketbalové hnutí nepostradatelnou osobu, která dokáže řešit všechny basketbalové legislativní  i jiné problémy. Působil jako člen legislativní i disciplinární komise ČBF a prostřednictvím těchto funkcí se stal  komisařem dohlížejícím nad regulérností zápasů nejvyšších basketbalových soutěží. Dlouhá léta  výrazně pomáhal  udržovat i pořádek v soutěžích na oblastní úrovni.

     Všichni členové ČBF přejí milovníkovi basketbalu, tenisu, anglického fotbalu, literatury a houbaření hlavně hodně zdraví a radosti ze svých koníčků a potomků  a mnoho dalších krásných zážitků s nimi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.