Junioři ve Žďáru rozčarovali všechny a snad i samy sebe

VLCI ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – TESLA PARDUBICE

71 – 47 (22 – 13, 34 – 27, 52 – 36)

BODY: Toman 11 (1×3, ale 8 ztrát!),  Pánek 9 (1×3), Ptáček 8, Adam Fecko 7 (5 ztrát), Mikulec 5 (1×3), Fiedler 3, Klimeš 2, O. Bílek 2 (6 ztrát).

Citelně oslabení domácí rozhodně nebyli nehratelným soupeřem, ale proti byl slaboučký výkon našich juniorů Ti se doslova poráželi sami 33 nevynucenými ztrátami míče, trapnou prací na doskoku na obou stranách hřiště (například pouze 3 útočné doskoky při 32 neproměněných střelách). Soupeři mnohdy dávali možnost svým nedůrazem i neschopností zakončovat jeden útok načtyřikrát, obranný doskok byl pro hráče španělskou vesnicí. Přesto byl po třech čtvrtinách hry stav pouze 52-46, což jenom dokumentovalo i nic moc kvalitní hru soupeře. Ale od třetí minuty poslední části hry to začala být hra hladových vlků s odevzdanými ovečkami, které se nechali bez jakékoli snahy o odpor sežrat (17-0!!!). Smutné, nevysvětlitelné konání tesláckých oveček mě jako trenéra nutí k zamyšlení, zda práce s nimi je smysluplná. Prohrát se může s kýmkoli a kdykoli, ale nikdy ne po odevzdaném a zbabělém výkonu jako v úterý večer. A nemůže být pro nikoho výmluvou, že chyběli  kadeti z BK – LEJSEK, ADAMEC, SÁDOVSKÝ či JANOUŠEK, kteří se připravovali na odjezd na turnaj do Itálie… I bez nich už musí v našem týmu povstat noví bojovníci, jejichž výkony se neustále střídají jako noc a den. Prapodivné kolísání výkonnosti ryzích tesláků je nevysvětlitelné a neomluvitelné a je-li to chybou trenéra, pak je na místě ho okamžitě nahradit a nenechat tým v agónii.  Existuje však nějaký zájemce s elixírem dodávajícím herní eufórii? Byl bych hrozně rád, ale…