Hezká utkání kadetů v celostátní lize

TESLA PARDUBICE – SOKOL ŽIŽKOV

81 – 59 (24 – 9, 49 – 30, 69 – 46)

BODY: Míča 21 (1×3), Zdobinský 15 (4×3), Adamec 12, Janoušek 11, Valenta 8, O.Bílek 4, Knol 4, Tichý 4, Suchomel 2, Andrej Fecko 0, Jirouš 0, Voborník 0.

Souboj „farmy“ BK s „farmou“ USK byl ukázkou toho, jak mají vypadat utkání týmů s hráčským potenciálem pro extraligovou budoucnost. Oba týmy předváděly rychlý, agresívní a střelecky úspěšný basketbal, o jehož výsledku rozhodla patrně o něco lepší orientace domácích na vlastním hřišti. Navíc Tesla vstoupila do utkání s velkým odhodláním a od 5. do 13. minuty hry nedovolila soupeři vůbec skórovat!  Šňůra 18 – 0 a vedení domácích 28 – 9 nebylo odrazem rozdílu ve výkonnosti týmů, ale zásluhou opravdu skvělé týmové hry domácích v těchto fázích hry. Bojující soupeř zápas nezabalil, kousal, ale více než na 12 bodů (55-43) v polovině třetí části hry se mu naštěstí snížit nepodařilo. A tak mohli naši hráči hrající poprvé od začátku sezóny v optimálním složení  zaslouženě slavit třetí výhru v soutěži. Výrazný podíl na ní měli střelci MÍČA se ZDOBINSKÝM a posily z BK ADAMEC, JANOUŠEK a BÍLEK. Velký kus práce odvedl jako vždy i bojovník VALENTA, větší přísun bodů lze očekávat od jindy produktivního SUCHOMELA, jemuž zápas příliš tentokráte nesedl.

TESLA PARDUBICE – JIŽNÍ SUPI MODŘANY PRAHA

57 – 69 (12 – 25, 28 – 38, 44 – 57)

BODY: Míča 13 (1×3), Tichý 11 (3×3 ale ze 13 pokusů), Janoušek 10 (ve druhé půli 0!), O. Bílek 7 (1×3),  Suchomel 6, Adamec 5, Zdobinský 3 (1×3), Valenta 2, Knol 0, Andrej Fecko 0, Jirouš 0.

Supi vlétli na bezradnou kořist jako na mršiny v přírodě a v úvodních 7 minutách získali bez většího odporu vedení 3 – 19… Domácí se ze šoku oklepávali jenom pozvolna, ale příliv bodů do svého koše zastavili a statečně se postavili supům na odpor.  Po poločase už to bylo pouze o 10, po dalších deseti minutách o 7 a v 7. minutě poslední čtvrtiny dokonce o pouhopouhé 4 bodíky (49 – 53). Závěr si však supi pohlídali, využili mnoha nepřesných zakončení Tesly z velevýhodných pozic a ukázali, že jsou v čele tabulky oprávněně. Příznivce Tesly může těšit, že jejich oblíbenci nakonec ani tentokráte neprodali svoji kůži zadarmo a přes tragický vstup do utkání z něho udělali zajímavý, pohledný zápas. Za to je třeba hráče Tesly rozhodně pochválit, za bojácný a bezkrevný vstup do utkání však rozhodně nikoli!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.