Junioři podruhé zdolali Kolín, ale podruhé podlehli Vysoké nad Labem

TESLA PARDUBICE – BC KOLÍN

73 – 56 (12 – 8, 33 – 25, 57 – 41)

BODY: Pánek 15 (5×3), Toman 11 (1×3, 5 doskoků, 5 asistencí), Fiedler 10 (11 doskoků, 6 zisků), Málek 10 (2×3), Adamec 6, Klimeš 6 (2×3, 5 ztrát), Fecko 5, Mikulec 4 (5 doskoků), Sádovský 4 (5 doskoků), Šrámek 2, Baloun 0.

Junioři byli nuceni odehrát utkání pouze s dvojicí posil z BK, ale zápas zvládli velmi obstojně. Bylo to zejména zásluhou tria FIEDLER, TOMAN, PÁNEK, jenž letos poprvé ukázal svůj zabijácký instinkt z trojkového oblouku (6/5 !). Skvěle ale bojovali všichni ostatní, snad s výjimkou KLIMEŠE, kterého potkal víkend blbec a nedařilo se mu takřka nic. Naši hráči vedli od začátku do konce a zápas dovedli do vítězného konce bez výraznějších potíží. Trápil je snad pouze nejlepší hráč hostí BAREŠ, jenž trefoval i poměrně složité střely, ale zaslouženou výhru Tesly sám zastavit neuměl.

TESLA PARDUBICE – BK NAPOS VYSOKÁ NAD LABEM

68 – 74 (22 – 22, 39 – 39, 55 – 52)

BODY: Fiedler 19 (20 doskoků, 7 získaných faulů, 5 zisků), Adamec 16 (2×3), Málek 7 (2×3), Pánek 6 (2×3), Šrámek 6, Toman 6 ( ztrát), Klimeš 4, Fecko 2, Mikulec 0.

Ani první letošní opravdu galapředstavení Petra FIEDLERA nakonec ke kýžené výhře nestačilo. Jediným důvodem se nakonec ukázal být totální zmar domácích při střelbě trestných hodů. Ještě ve 35. minutě vedli 61-59 a výborně hrající Filip ADAMEC zaváhal hned dvakrát. O minutu později za stavu 63-60 neproměnil dodatkový trestný hod ŠRÁMEK, za stavu 63-65 a 66-65 byl FECKO dvakrát úspěšný alespoň na 50%, poté ho napodobil FIEDLER, ale v poslední minutě dvakrát neuspěl FECKO a dvakrát MIKULEC, přesto naši hráči stále vedli 68-67. Poté se hosté dostali do vedení,  využili zoufalství domácích hráčů z neproměňování příležitostí a závěr zápasu ovládli. Když v posledních 5 minutách vyrovnaného zápasu neproměníte 10 trestných hodů (13-3), spravedlnost není slepá a potrestá vás. To jsou zákony, které platí a proti nimž nemáte co namítnout. Mezi prsty ztracená výhra může naše juniory ještě hodně mrzet!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.