Torzo kadetů v sobotu potrápilo supy a v neděli udolalo Žižkov

JIŽNÍ SUPI PRAHA-MODŘANY – TESLA PARDUBICE

64 – 51 (20-15, 36-24,51-37)

BODY: Tichý 9 (2×3, 5 zisků), Urbánek 8 (2×3 z 10 pokusů, 7 ztrát), Valenta 8 (5 ztrát), Zdobinský 8 (1×3 ze 7 pokusů), Voborník 7 (9 doskoků, 5 získaných faulů), Suchomel 7 (zpod koše 5/1), Picka 4, Zedek 0, Andrej Fecko 0.

     Vedoucí tým soutěže byl podle očekávání nad síly našeho torza 9 statečných, ale to rozhodně neprodalo svoji kůži lacino a ve 4. minutě poslední čtvrtiny snížilo dokonce na nadějných 51-45.  Supi si závěr nakonec bezpečně pohlídali, ale na pojistku svého postupu do finálové skupiny 6 nejlepších týmů ze tří skupin ligy se hodně nadřeli. Bylo to zejména zásluhou velké bojovnosti našich hráčů a jejich výborné obrany, za kterou je třeba celý tým hodně pochválit. Na rozdíl od střelecké bídy z blízkosti koše, kde všem dělala velké potíže výšková i silová převaha domácích borců.     

 

SOKOL ŽIŽKOV – TESLA PARDUBICE

53 – 56 (19-19, 30-25, 43-42)

BODY: Urbánek 13 (2×3, 6 doskoků), Zedek 10 (1×3, 6 ztrát), Suchomel 9 (6 zisků, 7 ztrát, 5 doskoků), Voborník 6 (9 doskoků),  Tichý 7 (2×3), Zdobinský 6, Valenta 5, Andrej Fecko 0, Picka 0.

     Skvělá práce týmu v obraně ze soboty pokračovala, bohužel s ní i určitá impotence při zakončení akcí. Domácí tým na tom ale nebyl o nic lépe a tak se na Folimance hrál defenzívní duel, čemuž odpovídá i konečné, pro náš tým ale nakonec velmi potěšitelné skóre. Všichni hráči opět zaslouží absolutní pochvalu za odvedenou práci v obraně, ale zároveň výtku za zakončování zpod koše (35/10!!!). Nebýt toho, byl by zápas rozhodnutý mnohem dříve než se závěrečným klaksonem, kdy poslední trojka domácích naštěstí skončila na obroučce našeho koše. Vyhrát venku vyrovnané utkání na 53 obdržených bodů, to se ale opravdu jen tak nevidí…

Náš tým se vítězstvím dostal do luxusní pozice před závěrečnými boji o záchranu. Porážky s postupujícími supy a Brandýsem se mažou a ze zbylých utkání má Tesla famózní bilanci 9 – 1, s níž skupinu o záchranu suverénně povede.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.