Vítězný vstup juniorů do nadstavby

BK BRANDÝS NAD LABEM – TESLA PARDUBICE

50 – 108 (12 – 30, 25 – 56, 41 – 88)

BODY: Fiedler 23 (9 doskoků, 6 zisků), Adamec 16 (6 asistencí, TH 4/4), Provazník 16 (1×3, 5 zisků, 5 asistencí), Fecko 16(TH 6/6), Málek 11 (1×3), Šrámek 8 (2×3, 5 zisků),  Mikulec 7 (1×3, 6 doskoků), Míča 7 (1×3), Toman 2, Pánek 2.

     Utkání na hřišti posledního týmu tabulky bylo příjemným bonusem na rozehrání po vánoční přestávce. Tesla byla lepší ve všech činnostech a rozdíl skóre navyšovala ve svůj prospěch od začátku do konce zápasu. Podkošový prostor plně ovládal Petr FIEDLER, který tentokráte i úspěšně zakončoval  svoje střelecké příležitosti, a v mezihře dominovalo trio FECKO-PROVAZNÍK-ADAMEC, které na tuto soutěž představuje vskutku výraznou kvalitu. Nic moc zápas nakonec odehráli neviditelný PÁNEK a naopak zásluhou basketbalových omylů až příliš zřetelný TOMAN. Na vysoké výhře našeho týmu to však nemohlo nic změnit.

BASKET PODĚBRADY – TESLA PARDUBICE

64 – 76 (15 – 12, 32 – 36, 45 – 60)

BODY: Fecko 15 (7 zisků), Toman 14 (2×3), Fiedler 11 (20 doskoků!!!, 11 zisků!!!), Míča 10 (2×3),  Mikulec 6, Adamec 5 (1×3), Šrámek 5 (1×3), Provazník 4 (6 doskoků, 7 ztrát), Málek 4 (5 ztrát), Pánek 2.

     Nedělní zápas s lídrem tabulky play out přinesl předlouhé probouzení pardubických Šípkových Růženek (4.´2-0 !!!) , které ale trvalo prakticky celý první poločas. Domácí jejich spánku naštěstí nedokázali využít k zisku vyššího náskoku a tak již ve druhé čtvrtině šli naši hráči do mírného vedení. Teprve po přestávce přišlo vzepětí celého týmu, což se okamžitě projevovalo na plynule rostoucím náskoku a ve 29. minutě už se zdálo být rozhodnuto (43-60). Domácí se ještě 4 minuty před koncem dokázali přitáhnout na pouhých 10 bodů (59-69), ale to bylo navzdory nečekaným komplikacím Tesly se závěrečným presinkem domácích vše a tak si Tesla přivezla zejména za výkon ve třetí části hry další zaslouženou výhru. Kromě podkošové prostory famózně ovládajícího FIEDLERA se na výhře nejvíce podíleli FECKO, ADAMEC, PROVAZNÍK a TOMAN.  Zvláštní pochvalu zasluhuje benjamínek týmu Tomáš MÍČA, který se v sobotu trošku rozkoukával,  aby v neděli předvedl téměř bezchybný výkon. U dalších hráčů BK ADAMCE s PROVAZNÍKEM bychom ovšem rádi viděli nejenom nezměrnou aktivitu, kterou předváděli, ale i střeleckou produktivitu a u Ondry PROVAZNÍKA určitě i menší počet zbytečných ztrát při driblinkových kreacích, které jeho výkon trošku kazily.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.