Oboustranně hezké derby kadetů s vyšší kvalitou na straně Tesly

TESLA PARDUBICE – KRÁLOVŠTÍ SOKOLI

79 – 47 (22 – 12, 42 – 25, 63 – 39)

BODY: Adamec 21 (11 doskoků, 8 asistencí), Míča 21 (3×3, 5 doskoků), O.Bílek 11 (7 doskoků), Voborník 9 (10 doskoků), Knol 6, Urbánek 5 (1×3, 7 doskoků), Valenta 4 (6 doskoků), Picka 2, Hemerka 0, Andrej Fecko 0, Tichý 0.

Nezvykle pozdní večerní čas oběma týmům sedl a tak diváci viděli ve studánecké tělocvičně zajímavý duel, v němž ale domácí hráči zaskočili sokoly  skvělým nástupem a v 5. minutě hry vedli 16 – 0. Fyzicky velmi dobře disponované hosty to ale úplně do kolen nesrazilo, bojovali o každý metr hrací plochy a tak byl k vidění divácky zajímavý souboj, v němž však nebylo pochyb o tom, že technicky jasně lepší domácí hráči zvítězí. Hosté zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, jíž se na Studánce prezentovali, na rozdíl od posledního utkání v Hradci, který našim hráčům absolutně odevzdali. Zápas se jim sice jako obvykle podařilo trošku opticky vyrovnat zase až s použitím zónové obrany, s níž si ale  naši hráči zejména zásluhou skvěle hrajícího úderného tandemu ADAMEC – MÍČA tentokrát dokázali poměrně úspěšně poradit. Výborně hráli i BÍLEK, URBÁNEK a zejména v obranné činnosti i VOBORNÍK, zařazení do základní pětky hodně pomohlo i KNOLOVI. Po mdlém vstupu se zlepšoval i výkon Štěpána VALENTY, který se postupně měnil z krutihlava v obvyklého bojovníka a ve druhém poločase už našel svoji správnou tvář. O vítězství Tesly nebylo žádných pochyb, ale sokoli určitě zaslouží za svůj herní projev a posun ve  výkonnosti plné uznání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.