U19 zatím v lize s vyrovnanou bilancí – 5 výher, 5 porážek

Junioři v Holicích bez základních hráčů a tudíž znovu bez nároku

BK PARDUBICE „B“- HOLICE – TESLA PARDUBICE 91:66
(31:11, 52:26, 72:44)

BODY: Tesař 21 (3×3, 10 doskoků), Klimeš 11 (2×3), Toman 11 (1×3), Fecko 7 (1×3), Procházka 7, Janoušek 4, Kostka 3 (1×3), M. Šrámek 2, Baloun 0, Málek 0.

Termín utkání kolidoval s turnajem EYBL, který tým BK Pardubice hrál v německé Jeně, a proto jsme do utkání šli bez obvyklých opor a velkých ambicí. Přesto asi nikdo neočekával takový propastný rozdíl ve výkonnosti silné základní pětky Holic a té absencemi oškubané naší. Výsledek první části 31 – 11 hovoří za všechny komentáře. Po prostřídání holické sestavy se hra vyrovnala, ale o vítězství domácích nebylo ani chvilku pochyb. V našem týmu odtáhl plnou porci minut Dan TESAŘ, který byl jediným plně konkurenceschopným hráčem na naší straně.  Relativně dobře si vedl i druhý Dan – TOMAN a útočně podal asi svůj nejpovedenější výkon KLIMEŠ. Škoda jen jeho měkkosti v obraně. Všichni hráči bez výjimky ale mají zásadní problém při krytí hráče v situaci 1:1, čímž je naše obrana hodně paralyzována a až příliš lehce zranitelná. Všechno zlé je pro něco dobré – větší minuty než obvykle dostali hráči širšího kádru a sami se mohli přesvědčit, že jejich dosavadní nízká minutáž je určitě spravedlivá,  a že jim do úrovně dorostenecké ligy ještě dost chybí.  Snad se všichni pokusí tvrdou tréninkovou prací zabojovat o svoje místo na slunci v příští sezóně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Junioři U19. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.