Ach ty třetí čtvrtiny juniorů

Junioři  v improvizovaném složení vydrželi soupeřům vzdorovat vždy jen poločas

BK BRANDÝS NAD LABEM – TESLA PARDUBICE

95 – 75 (20 – 22, 39 – 43, 65 – 55)

BODY: Tesař 20 (9 doskoků, 8 získaných míčů, 5 ztrát), Fecko 14 (2×3, 5 doskoků, 5 získaných míčů), Lejsek 13 (1×3, 12 doskoků, 5 ztrát), Pánek 10 (2×3), O. Bílek 6 (2×3), Kostka 4 (5 doskoků),  M.Šrámek 4,  O. Provazník 2, Procházka 2.

Bez mnoha zraněných a jinak blokovaných opor (play off extraligy) junioři zápas výborně rozjeli a do poločasu byli více než vyrovnaným soupeřem o bytí či nebytí bojujícímu soupeři. Zpackaná třetí čtvrtina (26-12) a poslední dvě minuty zápasu (12-1) však obraz hry úplně změnily a trojková show domácích v poslední čtvrtině z rohu hřiště nasměrovaly vývoj skóre plně na stranu domácích. Ale nebýt  třetí části hry dal by se výkon devítičlenného torza Tesly označit za velmi přijatelný.

BASKET PODĚBRADY – TESLA PARDUBICE

98 – 68 (18 – 16, 42 – 38, 69 – 49)

BODY: Klimeš 17 (2×3, 5 doskoků, 6 ztrát), Fecko 15 (1×3),  Pánek 11 (3×3, 6 doskoků), Málek 10 (2×3, 7 doskoků, 5 ztrát), Kostka 4 (8 doskoků), Tesař 4 (5 doskoků) – za 5 minut hry, Procházka 3 (7 doskoků, 5 ztrát).

V neděli s ještě okleštěnějším kádrem  bez extraligových kadetů BK a od 5. minuty i bez nejvýraznější opory týmu Dana TESAŘE (výron) držel  sedmičku statečných tesláků  do poločasu ve hře zcela nečekaně Jakub KLIMEŠ a znovu nic nenasvědčovalo tomu, že by měli domácí postupně zcela opanovat hřiště. Ale docházející síly se projevily, tým přestal úplně stíhat v obraně a solidní střelecká úspěšnost z prvního poločasu rovněž byla tatam. A tak se z vyrovnaného zápasu stala hra lázeňské  kočky s chemicky paralyzovanou pardubickou myší. Přesto lze příznivě hodnotit alespoň fakt, že se v pozitivním světle ukázali někteří netradiční hráči, kteří by mohli tým táhnout v příští sezóně – KLIMEŠ, MÁLEK či PÁNEK,  dosud v této kategorii nepříliš využívaní.

Celkově lze konstatovat, že tým  by v optimálním složení  určitě sahal po špici tabulky, jenomže různé povinnosti SOLDÁNA, HŘEBÍKA, LEJSKA v BK,  či  dlouhodobá zranění ZAJÍČKA s PROVAZNÍKEM vedly k nejrůznějším improvizacím v sestavě, takže lze označit za úspěch, že se v pohodě v soutěži s předstihem zachránil. Zbývá odehrát poslední utkání s Jižními supy,  posledním týmem tabulky , které již nemůže na konečném umístění příliš změnit. Utkání bychom však chtěli zvládnout a ukončit působení v letošním ročníku s optimistickým hledím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.