Oba týmy dospělých uspěly ve čtvrtfinále play off

 

Áčko mužů Tesly dokázalo ve čtvrtfinále svojí skupiny II. ligy přehrát nebezpečné trojkaře ze Žižkova, když nejdříve v prvním utkání remizovalo v Praze na Folimance 79 – 79 a o den později doma ve Studánce tento tým přehrálo 99 – 83 po výrazně zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Hosté opět přesvědčili, že jsou famózně střelecky vybavení z trojkového oblouku a po celý první poločas drželi náš tým v šachu právě fantastickou úspěšností střelba za 3 body. Po přestávce již naši hráči začali pečlivěji bránit a výrazně zlepšeným výkonem se dostali až k téměř třicetibodovému náskoku, který polevením v koncovce a možná i obavou některých hráčů z placení mýtného za 100. bod v utkání hosté ještě dokázali zkorigovat. Soupeřem našeho týmu v semifinále bude hodně ambiciózní Sokol pražský s dlouholetou oporou BEKSY v KNBL Ondrou KOHOUTEM pod košem. Teslu určitě nečeká nic jednoduchého.

 

Béčko mužů po delší době opět s klíčovou postavou týmu Ondrou KOČVAROU na rozehře zvítězilo již v sobotu v Josefově nad tamními  Kanonýry rozdílem 12 bodů a tak do odvety na Studánce vstupovalo v poměrně pohodové, nicméně trošku záludné situaci. Svoji roli však opět zvládlo na jedničku a svému soupeři  přes veškerou snahu nedalo žádnou šanci pomýšlet na úspěch. Vybojovalo si tak nečekaně, ale zaslouženě, postup na závěrečný finálový turnaj Final Four v Chrudimi, kde v semifinále narazí na druhý tým celkového pořadí  Bizony Náchod. Ve druhém semifinále pak vítěz základní části Chrudim nastoupí proti největšímu překvapení soutěže – Sokolu Vysoké Mýto s exligovým kolosem Milanem JAROŠEM (210 cm), který ve čtvrtfinále nečekaně přehrál   svitavské béčko.  Chrudim od začátku soutěže potvrzuje roli jejího jasného favorita, když do ní sestoupila na vlastní žádost z II. ligy poté, co se dozvěděla o svém zařazení do moravské skupiny. Ta je nyní strašákem většiny týmů z Pardubického kraje, protože počet 12 týmů z Moravy se loni nepodařilo naplnit. V zájmu ekonomických možností klubů musí ČBF vymyslet nějaký klíč k zachování 24 českých a 12 moravských týmů ve 3 skupinách II. ligy, aby na Moravu nemusel nikdo z Čech.  Náklady na spací zájezdy z východu Čech na Moravu jsou určitě enormně vyšší než jednodenní zájezdy po okolních místech regionu a navíc po spacích zájezdech příliš netouží ani otcové rodin z hráčských kádrů jednotlivých týmů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.