Vydařené oslavy jsou závazkem do budoucnosti

Zhruba 90 bývalých či současných hráčů Tesly přišlo v sobotu 3. června pozdravit své spoluhráče, předchůdce i následovníky do studánecké tělocvičny, která je, byť  v hodně zrekonstruované podobě, sídlem našeho klubu již od vzniku školy v roce 1963, tedy plných 60 let. Klub ale v provizorních podmínkách malých pardubických školních tělocvičen vzniknul ještě o 5 let dříve a přesídlení do nové, tehdy opravdu moderní tělocvičny pro něj znamenalo období začínajícího rozmachu, na němž se zpočátku podílel zejména legendární trenér a činovník Karel HAMR (1924-2004) a později dlouholetý předseda oddílu Jaroslav ZAMAZAL starší (1925-2014). Bez tohoto legendárního tandemu by už možná  basketbalová Tesla neexistovala. Oni dva se podíleli na postupném zakládání mládežnických týmů, z nichž rostly posily pro vlastní A tým a mnohdy i pro ligový tým RH či dnešní BEKSY. V Tesle udělali první basketbalové krůčky ke slávě například pozdější kapitán prvoligového týmu Tomáš URBÁNEK (1967), Martin KOŘÍNEK (1973), David MUSIL (1973), Radek SVOBODA (1974), David SKALECKÝ (1980) či naposled současná opora BK Honza ŠTĚRBA (1995).  Tesla pomohla mnoha skvělým budoucím basketbalistům překonat obtížný přechod z mládežnického basketbalu k dospělému a naopak mnoha bývalým ligovým oporám užít si svůj „basketbalový důchod“ a pokračovat s basketem v pozdějším věku.

Dnes má oddíl 4 týmy – A tým ve 2. lize, B tým ve Východočeské lize a 2 týmy mládeže (kadety a juniory) hrající celostátní ligy. Ty slouží jako pokračovací týmy pro hráče, kteří se neprosadí v tvrdém sítu vrcholového basketbalu a umožňují jim prožívat radosti z vítězství na o něco nižší úrovni. Vítězství ale vždycky potěší a je v podstatě jedno na jaké úrovni. Radost z nich a ze hry je základním smyslem práce našeho oddílu již plných 65 let a všichni věříme, že jím ještě hodně dlouho zůstane. Tesla je prostě nedílnou součástí české basketbalové mapy a má hráčský i funkcionářský potenciál na to, aby jí zůstala. Nehledě na to bychom všichni přivítali další zájemce o práci v našem klubu, ať už na poli trenérském nebo funkcionářském. Každý zájemce u nás najde bez potíží uplatnění, které ho může nastartovat do vyšších sfér, jako se to zdařilo třeba v ní začínajícím trenérům FRANKOTOVI, PROCHÁZKOVI, ZDOBINSKÉMU, Tomáši BARTOŠKOVI  na poli trenérském, či ŠAFAŘÍKOVI coby rozhodčímu a Ing. HLAVÁČKOVI coby funkcionáři. Vydáte se v jejich stopách?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.