Juniorský víkend jako noc a den: záhada pro psychiatra

Diametrálně rozdílné výkony juniorů v sobotním podvečeru ve Vysoké nad Labem a v nedělním poledni v Kolíně jsou velkou záhadou. Přitom nedělní soupeř při vší úctě k borcům z Vysoké vypadal na první pohled kvalitněji…

BK VYSOKÁ NAD LABEM – TESLA PARDUBICE

77 – 56 (18 – 17, 35 – 34, 54 – 48)

BODY:Fiedler 10, O.Bílek 8, Fecko 6, Klimeš 6, Toman 6 (1×3), Lejsek 5, Adamec 4, Ptáček 4 (1×3), Janoušek 4, Pánek 3 (1×3),  Mikulec 0.

     Ještě půl minuty před koncem třetí čtvrtiny svítilo na ukazateli skóre 50-48, a to i přes střelecky absolutně nepovedený výkon našich hráčů. Ti mohli při průměrné střelecké úspěšnosti v této chvíli vést už minimálně o 10 bodů a zápas by určitě nenabral takový směr, jakým se ubral v závěrečné části. Nepřesné zakončení našeho týmu – trojka na druhé straně, ztráta míče – trojka na druhé straně, takhle probíhala celá poslední čtvrtina, v níž domácí ostrostřelci rozbombardovali teslácký koš sedmi trojkovými zásahy v řadě! Tesla úplně odevzdala závěr utkání a debakl z ničeho byl na světě. Těžko ovšem můžete vyhrát zápas, v němž z 28 střeleckých pokusů ze vzdáleností větší než 2 metry proměníte pouhé 3!!! (za 2 body 8/0, za 3 body 20/3).  To byl klíč k sobotnímu debaklu, který se kousal hodně těžko. Pochválit nebylo koho, protože když se košíková nehraje na koše, je to vždycky smutný pohled…

 BC  KOLÍN _ TESLA PARDUBICE

56 – 89 (16 – 22, 33 – 43, 38 – 61)

BODY: Lejsek 23 (2×3), Fecko 13 (3×3), Klimeš 8 (2×3), Adamec 8, Mikulec 8, Fiedler 7, O. Bílek 7 (1×3),  Janoušek 6, Ptáček 5 (1×3), Toman 4, Pánek 0

     „Vy jste všechno dali“,  stěžovali si na náš tým po zápase kolínští fanoušci. Kdo tým sledoval v sobotu, nemohl uvěřit, že se na hřišti pohybují titíž hráči. Jako vyměněný hrál od začátku Hugo LEJSEK a jeho entuziasmus a chuť do hry jako by nakazila celý zbytek týmu. Hru výtečně dirigoval Adam FECKO, pod košem se tentokrát s extrémním úsilím pral Petr FIEDLER a vedle těchto tří hráčů narostla křídla všem ostatním. Nárůst výkonnosti konečně potvrdil Jakub KLIMEŠ a obě mladá dvojčata z BK Ondra BÍLEK s Filipem ADAMCEM. Tentokrát ale na rozdíl od soboty nezklamal nikdo a na hru se vážně dalo dívat. Proč to ale někdy jde a jindy vůbec, toť záhadou pro všechny. Snad tohle veskrze pozitivní vystoupení celý tým nakopne a bude schopen ho v blízké budoucnosti pravidelně opakovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.