Kadeti zdolali Vysočinu i v odvetě

Vydařená premiéra Adama Avuka

TESLA PARDUBICE – BC VYSOČINA

69 – 48 (20 – 12, 32 – 27, 50 – 41)

BODY: O. Bílek 13 (5 doskoků, 2×3), Míča 11 (1×3), Avuk 9 (13 doskoků, 5 asistencí),  Knol 8, Janoušek 6 (5 doskoků, zpod koše 10/3…), Adamec 6 (8 doskoků, zpod koše 10/3…), Zdobinský 5 (5 doskoků, 1×3), Voborník 5 (6 doskoků, 1×3), Suchomel 3 (1×3), Tichý 1, Urbánek 0, Valenta 0 (6 zisků, 5 ztrát).

V září naši kadeti bez většího posílení po parádním výkonu vyhráli v Jihlavě, ale byl to boj o každý metr hrací plochy a tak nikdo nemohl očekávat snadnou odvetu. A to i přesto, že se Tesla představila s výjimkou zraněného KALHOUSE  v prakticky nejsilnějším možném složení. Zápas začal trojkovou přestřelkou (5. minuta 2-3 na úspěšné trojky), potom domácí hráči zvýšili tlak na perimetru a poslední 4 minuty první čtvrtiny vyhráli 8-0. Když o 5 minut později zvyšoval BÍLEK trojkou na 30-15, zdálo se, že odpor Vysočiny slábne.  Ale zdání někdy klame a druhá pětiminutovka druhé části hry skončila poměrem 2 – 12 a bojovníci z Vysočiny  se zejména neomylným proměňováním trestných hodů do poločasu dotáhli na doraz (32 – 27). Vyrovnaný boj pokračoval i ve třetí části, kterou naši hráči s obtížemi vyhráli 18-14. Až poslední část hry přinesla rozhodnutí, skvěle se v ní prezentoval  ve své premiéře za Teslu Adam AVUK, jehož příkladná bojovnost strhla všechny spoluhráče a nasměrovala zápas do poměrně bezproblémové koncovky. Kromě něho odehrál asi nejlepší zápas za Teslu Šimon KNOL, extraligové posily ADAMEC, BÍLEK i JANOUŠEK předvedly svůj standart, ale zakončení JANOUŠKA s ADAMCEM z podkošového prostoru je stále hodně tristní. Velmi dobrá čísla měl i ZDOBINSKÝ (14 plusových a pouze 2 mínusové body do validity).  Ostatní nezklamali, ani nezazářili, potřebují však hrát, hrát a hrát, aby získali potřebnou zápasovou rutinu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.