Když se košíková nehraje na koše, aneb hrůzný sobotní výpadek kadetů

TESLA PARDUBICE – BASKET PODĚBRADY

44 – 67 (13 – 18, 15 – 31, 23 – 50)

BODY: Míča 10 (7 doskoků), Suchomel 6 (6 získaných faulů), Valenta 6 (5 doskoků, 5 zisků), Zdobinský 5 (1×3),  Tichý 5 (1×3), Urbánek 4, Voborník 4 (10 doskoků), Andrej  Fecko 2, Knol 2, Zedek 0, Kolík 0.

Když ve 3. minutě druhé čtvrtiny snižoval Voborník na 15 – 18, málokdo mohl předpokládat, že to byl na dalších 13 minut poslední koš domácích. Ti po lyžovačkách,  nemocech či prázdninových pobytech působili asi tak trapným dojmem jako fotbalová Sparta v Liverpoolu a na hřišti se doslova trápili. Dlouho bylo v ohrožení překonání hranice teslácké bídy, která čítá 36 bodů a byla stanovena v 80. letech minulého století B týmem mužů Tesly v utkání se Skutčí. Tuto hranici překonali tesláci až v předposlední minutě utkání a následnými 7 body v závěru se dokázali dostat až na v průběhu zápasu téměř neuvěřitelných 44 bodů. Pochválit nejde prakticky nikoho, byť pár jedinců se alespoň snažilo nerezignovat a absolutně zkažený zápas důstojně dohrát. Rychle zapomenout a ráno jít do boje s čistou hlavou, to byl jediný úkol pro všechny zúčastněné…

TESLA PARDUBICE – SOKOL ŽIŽKOV

62 – 49 (9 – 7, 29 – 20, 43 – 36)

BODY: Míča 29 (3×3, 5 doskoků, 5 získaných faulů), Knol 8, Urbánek 8 (1×3), Suchomel 6 (1×3, 5 doskoků, 5 zisků), Voborník 6 (5 doskoků), Valenta 2 (9 doskoků), Zedek 2, Andrej Fecko 0, Picka 0, Tichý 0, Zdobinský 0 (6 doskoků).

V neděli začátek hodně připomínal sobotní duel, ale postupem času se konečně po delší pauze dostal do laufu Tomáš MÍČA a ukázal se jako rozdílová hodnota mezi mladými rezervami USK a Pardubic. Věřme, že ho tento výkon nakopne k podzimní fazóně a bude ve zbytku soutěže oporou z nedávné minulosti. I ostatní při vědomí šance na konečný úspěch tentokrát příkladně dřeli a bojovali tak, jak se na kandidáty extraligového dresu pro příští sezónu patří. Leklé sobotní ryby do mládežnického basketbalu rozhodně nepatří!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.